spinner
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info
 

9 rokov ALFA Reality na trhu

Pridané: 14.8.2021

V tomto roku, v roku 2021 oslavuje naša realitná kancelária 9 výročie od svojho založenia. Je to už 9 rokov čo úspešne a s radosťou plníme ľuďom sny o ich bývaní :)

Prešli sme dlhou a náročnou cestou, počas ktorej sme pomohli našimi službami, vedomosťami a skúsenosťami uzatvoriť viac ako 450 obchodných prípadov a počas nich sme získali dvojnásobný počet spokojných klientov.

 

A čo sa zmenilo za uplynulých 9 rokov?

Najskôr treba poznamenať, že za uplynulých 9 rokov sa zmenil spôsob predaja realít a výrazne vystúpila hodnota realitného marketingu, ktorá bola donedávna podceňovaná.

Čo sa ale udialo v posledných 2 rokoch?

Počas posledných 2 rokov a platí to do dnes prechádzame obdobím epidémie, s akým naša generácia doposiaľ nemala skúsenosti.

Čo je ale podstatné pre realitný trh je to, že ceny nehnuteľnosti, ktoré začali radikálne rásť ešte pred pandémiou, tak ani pandémia nového koronavírusu rast týchto cien ani zďaleka nezastavila. Nehnuteľnosti sú stále drahšie a drahšie!

A akoby toho nebolo dosť, tak v tomto roku začali okrem cien nehnuteľnosti neúmerne rásť aj ceny stavebných materiálov, čo čiastočne blokuje plány developerov na ich projektoch.

Ale aj takéto obdobia sú pre ľudí veľmi dôležité. Nakoľko ťažšie obdobia tvoria silnejších ľudí, tak aj naša realitná kancelária počas uplynulého roka išla nezastaviteľne za svojimi cieľmi. A rovnako tomu bude aj naďalej!

Je dôležité uvedomiť si, že takéto obdobia sú tu aj na to, aby sme sa viac hľadali a posúvali sa na ešte vyššiu úroveň ako osobnostne, tak aj pracovne.

 

 

 

A čo je nové u nás v ALFA Reality?

Nakoľko sa do popredia dostáva stále viac technológie, tak aj naše výhradné realitné ponuky prezentujeme kvalitatívne na najvyššej možnej úrovní. Pri marketingu sme počas uplynulého roka využívali formu prezentácie 3D virtuálnej prehliadky nie len pri bytoch, ale aj pri ponukách rodinných domov. A to vysoko úspešne :)

Najmä počas spomínanej pandémie a snahy o obmedzenie kontaktu s ľuďmi je tento spôsob prezentácie nehnuteľnosti priam jedinečný. Bez akýchkoľvek problémov si môžete nehnuteľnosť o ktorú by ste teoreticky mohli mať potenciálny záujem pozrieť priamo z Vášho domova. Môžete sa priam ocitnúť na mieste, akoby ste boli účastníkom „live“ obhliadky a pozrieť si každý detail v predmetnej nehnuteľnosti. Táto forma prezentácie sa nám v uplynulom roku výrazne osvedčila a to rezerváciami klientmi vybraných nehnuteľnosti „na diaľku“ bez osobného stretnutia.

Úspechov v „covid“ roku ale bolo u nás viac. V januári tohto roka sme boli oslovení za prísnych protipandemických opatrení TV JOJ a zúčastnili sme sa v relácii Nové bývanie s ponukou nami prezentovaného bytu v Piešťanoch, ktorý síce nebol predaný priamo počas nakrúcania, ale tesne po ňom a to za rovnakých už spomínaných marketingových aktivitách – virtuálna prehliadka.

V tomto roku sme odštartovali po Partizánskom aj druhé silné regionálne zastúpenie v meste Veľký Krtíš. Dnes už aj v tomto regióne uzatvárame naozaj veľmi zaujímavé realitné obchody. Aj v tomto regióne máme už dnes vynikajúce vyhliadky aj na najbližšie obdobie, minimálne jedného roka vopred.

Áno, aj počas uplynulého roka sme získali bohaté skúsenosti s výkupom realít, ich rekonštrukciou a následným predajom. Aktuálne máme vykúpené nehnuteľnosti, z ktorých jedna nehnuteľnosť už je aj naprojektovaná a ešte v tomto roku príde na radu jej kompletná prestavba a následný predaj krásnych 3 izbových bytov. Rovnako už dnes pripravujeme ďalšie projekty na najbližšie obdobie a vieme, že týmto smerom chceme postupovať aj naďalej.

Naše ciele na nadchádzajúce obdobie máme jasné, či už v projektovaní budúcich nehnuteľnosti na predaj, ale aj v otváraní ďalších regionálnych zastúpení. Ak niekto z vás, kto číta tento článok by mal záujem byť našou súčasťou, tak nás môžete kontaktovať cez formulár na stránke našej akadémie Real Estate Academy.

Naši makléri nie sú a nebudú pre ich klientov iba „tuctový makléri“, ale z našich realitných maklérov budujeme skutočných predajcov. Prostredníctvom našej realitnej akadémie dokáže nami vyškolený maklér nie len definovať aká je trhová hodnota nehnuteľnosti vychádzajúc z východiskovej, technickej, výnosovej, či všeobecnej hodnoty, ale rovnako dokáže aj definovať ekologicky šetrnú stavbu a to na základe najznámejších certifikačných systémov na svete (LEED, BREEAM, DGNB).

Prípadne skryté vady na stavbách? To nie je jednoduché spozorovať. V našej akadémii majú naši makléri špeciálnu tému zameranú na vady aké sa môžu na nehnuteľnostiach vyskytovať. Rovnako dokážu aj stanoviť ich predbežné náklady na opravu. Máme jednoducho jedinečný systém vzdelávania na slovenskom realitnom trhu Real Estate Academy.

Už dnes sa tešíme, keď budeme takto o rok spoločne sláviť 10-té výročie od vzniku našej realitnej kancelárie. Nie len, že budeme rovnako zhodnocovať naše výsledky z predošlého (tohto) roka, ale rovnako predstavíme aj naše ďalšie ciele a veríme tomu, že rovnako ako tomu bolo v tomto roku na prospech celého nášho realitného trhu.