spinner
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info
 

Blog

V tomto roku, v roku 2021 oslavuje naša realitná kancelária 9 výročie od svojho založenia. Je to už 9 rokov čo úspešne a s radosťou plníme ľuďom sny o ich bývaní :)

Prešli sme dlhou a náročnou cestou, počas ktorej sme pomohli našimi službami, vedomosťami a skúsenosťami uzatvoriť viac ako 450 obchodných prípadov a počas nich sme získali dvojnásobný počet spokojných klientov.


Autor: Zdenka Staňová

Je existencia optických káblov pri Vašom pozemku, respektíve na pozemku obmedzenie možnej stavby?

V tomto článku si vysvetlíme ako jednoducho môžete vyzistiť informácie o jej existencii a čo to pre Vás znamená.


Čo je to vydržanie nehnuteľnosti?

Je to spôsob získania nehnuteľnosti do vlastníctva, pri ktorom sa z oprávneného držiteľa nehnuteľnosti stane vlastník a to po splnení určitých podmienok. Po novom už nebudú notári osvedčovať vydržanie, riešiť to budú už len súdy a advokáti.


Ak ste v minulom roku predali nehnuteľnosť, tak máte povinnosť podať daňové priznanie a zaplatiť daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti, pokiaľ Vám táto povinnosť vznikla. 

Daňové priznanie je nutné podať zo zákona najneskôr v termíne do stredy 31. marca. V rovnakom termíne ste povinný vypočítanú daň aj zaplatiť.Ak ste sa stali vlastníkom novej nehnuteľnosti v rozmedzí od 2.1.2020 do 1.1.2021 vrátane, tak máte povinnosť podať daňového priznania za daň z nehnuteľnosti a to do konca januára. 

Ak ste sa ale stali vlastníkom nehnuteľnosti až k dátumu 2.1.2021, tak túto povinnosť budete mať až v roku 2022.