spinner
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info
 

Blog

Ak ste sa stali vlastníkom novej nehnuteľnosti v rozmedzí od 2.1.2020 do 1.1.2021 vrátane, tak máte povinnosť podať daňového priznania za daň z nehnuteľnosti a to do konca januára. 

Ak ste sa ale stali vlastníkom nehnuteľnosti až k dátumu 2.1.2021, tak túto povinnosť budete mať až v roku 2022.


Úspešnosť v realitnom podnikaní a to platí pre väčšinu obchodných odvetví rovnako, závisí hlavne od realistických očakávaní.

Je potrebné uvedomiť si, že práca realitného makléra je o potrebe pripravenosti, schopnosti plánovať, mať potrebné vedomosti a znalosti trhu.

Je to o prekonávaní prekážok, ktoré sa občas vyskytnú a ktoré je nutné prekonať aj pomocou potrebnej motivácie.


Volám sa Klaudia Kunšteková a pracujem ako realitný maklér v Senici. Najviac ma vystihuje, že som energická, vždy dobre naladená, vyhýbam sa negatívne smerovaným ľudom, rada riešim zložité problémy a pomáham ľudom v oblasti stavebníctva. Okrem toho som cieľavedomá a nikdy sa neuspokojím s priemerom.Gazumping je u nás pomerne neznámy výraz a napriek tomu sa u nás v realitách tento dej vyskytuje prakticky denne.

Stalo sa Vám niekedy, že Vás uchvátila ponuka kúpy nehnuteľnosti podľa vašich predstáv, s majiteľom ste sa dohodli na cene, podali ste si ruky a po Vašom príchode s pripravenými Kúpnymi zmluvami na podpis ste zostali nemilo prekvapený, že za „Váš“ nový dom si budete musieť ešte priplatiť? Presne toto je umenie takzvaného gazumpingu. A aby sa Vám to nestalo, tak sa na to pozrime trochu bližšie. O čo vlastne ide?


Je prirodzené, že väčšina ľudí nie je pri sťahovaní takmer nikdy na 100% bez stresu. Ale môže to byť oveľa znesiteľnejšie, ak si tieto dni vopred aspoň trochu naplánujete.

Tu je niekoľko tipov, ktoré by ste mohli vykonať v dostatočnom predstihu, a zopár ďalších tipov, ako čo najhladšie urobiť tento krok.