spinner
By using this website, you agree to the use of cookies, which help us provide better services. More info
 

Blog

Ak ste v minulom roku predali nehnuteľnosť, tak máte povinnosť podať daňové priznanie a zaplatiť daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti, pokiaľ Vám táto povinnosť vznikla. 

Daňové priznanie je nutné podať zo zákona najneskôr v termíne do stredy 31. marca. V rovnakom termíne ste povinný vypočítanú daň aj zaplatiť. 

Sadzba dane z príjmu z predaja nehnuteľnosti je 19 %, pokiaľ je Váš základ dane do 35 268,06 eur. Ak je Váš základ dane vyšší, tak je sadzba dane 25 %.Ak ste sa stali vlastníkom novej nehnuteľnosti v rozmedzí od 2.1.2020 do 1.1.2021 vrátane, tak máte povinnosť podať daňového priznania za daň z nehnuteľnosti a to do konca januára. 

Ak ste sa ale stali vlastníkom nehnuteľnosti až k dátumu 2.1.2021, tak túto povinnosť budete mať až v roku 2022.


Úspešnosť v realitnom podnikaní a to platí pre väčšinu obchodných odvetví rovnako, závisí hlavne od realistických očakávaní.

Je potrebné uvedomiť si, že práca realitného makléra je o potrebe pripravenosti, schopnosti plánovať, mať potrebné vedomosti a znalosti trhu.

Je to o prekonávaní prekážok, ktoré sa občas vyskytnú a ktoré je nutné prekonať aj pomocou potrebnej motivácie.


Volám sa Klaudia Kunšteková a pracujem ako realitný maklér v Senici. Najviac ma vystihuje, že som energická, vždy dobre naladená, vyhýbam sa negatívne smerovaným ľudom, rada riešim zložité problémy a pomáham ľudom v oblasti stavebníctva. Okrem toho som cieľavedomá a nikdy sa neuspokojím s priemerom.