Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Ponúkame na predaj areál s rozlohou 83 ha, ktorý poskytuje ubytovanie, chov dobytka, chov koní a jeho možnosti využitia sú ešte oveľa väčšie

Ulica: -
Obec: Kľačno
Okres: Prievidza
Kraj: Trenčiansky kraj
Druh: Pozemky
Typ: Predaj
Typ pozemku: Pozemky - komerčné
1 050 000 €

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame na predaj zabehnutý ranč alebo osadu s rôznymi možnosťami ďalšieho využitia. Nachádza sa v oblasti Hornonitrianskej kotliny odkiaľ severne nasledujú hrebene Malej Fatry s najvyšším vrchom Kľak. Je to v okrese Prievidza a to priamo nad obcou Kľačno, ktorá je od Prievidze vzdialená 16 km.

Nie je to klasický predaj nehnuteľnosti, ale ide o predaj celej spoločnosti, ktorá je majiteľom hnuteľného aj nehnuteľného majetku. Pokiaľ ide o areál, tak je dôležité poznamenať, že ide o ucelený areál, ktorého rozloha je spolu 83 hektárov. Jednotlivé parcely sú evidované ako zastavané plochy a nádvoria a trvalý trávnatý porast. Vo vlastníctve spoločnosti sú pozemky pod nehnuteľnosťami. Ostatné parcely sú vo vlastníctve pozemkového fondu s platným dlhodobým nájmom. Na pozemku sú dve studne, jedna je kopaná s hĺbkou cca 10 m a druhá je vŕtaná s hĺbkou 50 m.

Do areálu sa vchádza priamo od hlavnej cesty na konci dediny v smere na Žilinu. Hneď na začiatku za vstupom stojí dvojpodlažný, podpivničený rodinný dom. Povedľa domu vedie cesta ďalej cez celý areál. Tá najdôležitejšia časť sa nachádza približne v jeho strede.

A práve tu sa nachádza hospodárska časť, ktorá pozostáva z novostavby stajne pre kone s deviatimi ustajňovacími boxami, ktoré sú prepojené s maštaľou pre hovädzí dobytok. Kapacita ustajneného hovädzieho dobytku je cca 20 – 25 kusov. Na obidvoch koncoch maštale sú senníky. Rovnako je tu aj poľnohospodársky sklad, ktorý slúži na uskladnenie a zazimovanie strojov a poľnohospodárskej techniky a náradia. Ďalej tu je letná kuchynka s altánkami, z ktorých nie je problém v budúcnosti urobiť aj občerstvenie, prípadne reštauráciu.

Predmetom tohto predaja je teda ako sme spomínali okrem nehnuteľného majetku aj majetok hnuteľný. Ten pozostáva zo zariadení, strojov, áut s prívesmi a dvoch traktorov z toho je jeden nový s čelným nakladačom. A čo sa týka dobytka, tak aktuálne  ide o 21 kusov hovädzieho dobytka plemena charolaise. A bonbónikom hospodárskej časti tohto areálu sú aj tri kone.

Okrem hospodárskej časti areálu je jeho súčasťou aj ubytovacia časť, ktorá sa nachádza rovnako v strede areálu a s celoročnou prevádzkou. Ide o novostavbu drevenice, ktorá je kompletne vybavená a zariadená. 

Pozostáva z jedného apartmánu a zo štyroch izieb. Kapacita spolu je pre 21 ľudí. Samotné ubytovanie je pravidelne navštevované počas celého roka rodinami s deťmi a zaručuje pre všetkých naozajstný zážitok aj s možnosťou jazdy na koňoch.

Vlastniť túto osadu znamená:

- spravovať ucelený pozemok s rozlohou 83 hektárov

- pokračovať v chove hovädzieho dobytka a koní

- starať sa o zabehnutú prevádzku novostavby drevenice, ktorá poskytuje celoročné ubytovanie

- možnosť  využiť vonkajšie altánky a rozšíriť aktivity aj o občerstvenie, prípadne o reštauráciu

- areál sa nachádza priamo v prírode pod Kľakom na trase Prievidza – Žilina, čo poskytuje priestor na rôzne nápady, ktoré sú priam ideálne pre tento areál ako zaujímavé akcie, detské tábory, odychovo relaxačné centrum alebo westernové mestečko.

V prípade vášho záujmu o obhliadku ma môžete kontaktovať na tel. 0948 969 676 alebo pavol.kakas@alfareality.sk.

Sledujte naše novinky a pridajte sa k nám aj na FACEBOOKU :)

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
firemné
Celková plocha:
830000 m2
Plocha pozemku:
830000 m2
Zastavaná plocha:
1180 m2
El. napätie:
230/400V
Voda:
studňa

Pozrieť na mape

Maklér

Pavol Kakaš

Pavol Kakaš

Real estate broker Partizánske, Prievidza

  • Slovensky
  • English
  • Česky

S prácou realitnej kancelárie ALFA Reality som bola naozaj veľmi spokojná. Predali mi dom, ktorý som nemohla predať dlhé, dlhé roky. Na koniec som sa rozhodla osloviť práve ALFA Reality, ktorí mi vyšli zo všetkým v ústretí. Pred predajom pripravili a vyčistili pozemok, rovnako aj dom. Schody, ktoré do domu neviedli, tak ich urobili, aby mohli pohodlne vykonávať obhliadky, čo ma veľmi prekvapilo. Toto mi žiadna realitka ani len nespomínala. Vždy som mala problémy s obecným úradom v obci, stále ma naháňali, že treba kosiť okolo domu. Táto realitná kancelária sa mi dokonca starala aj o pravidelnú údržbu môjho pozemku až do predaja. Som nesmierne rada, že som ich našla a začala s nimi spolupracovať. Osobne pán Kakaš je veľmi milý, ústretový a robotu, ktorú robí, tak robí veľmi dobre. Nebyť jeho, tak si myslím, že môj dom nie je predaný ani do dnes.

Libuša Bokorová, Handlová

Radi Vám poradíme