spinner
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info
 

Koronavírus a realitný trh

Pridané: 10.9.2019

Koronavírus v podstatnej miere zasiahol aj dianie na našom realitnom trhu a aj možnosti aktivít realitných maklérov a samotnej realitnej kancelárie. Je našou povinnosťou prispôsobiť tomuto nečakanému dianiu nie len svoje súkromné prostredie, ale aj pracovné.

Na druhej strane nikdy predtým sme nemali toľko času na zlepšovanie seba samých a zdokonaľovanie našej práce.

Teraz bol a je ten pravý čas zlepšovať sa.

Je logické, že v tomto období aj v realitách prišlo k poklesu predajnosti, veď najviac je pre nás naše zdravie a ochrana našej rodiny. Rovnako je aj dôležité sledovanie celej situácie ako sa to bude ďalej vyvíjať a až následne sa budeme zamýšľať nad ostatnými potrebami.

Napriek výraznému poklesu obhliadok s potencionálnymi kupujúcimi predsa len sú niektorí záujemcovia, ktorých táto situácia neodrádza. Ale to je úplne v poriadku, nakoľko si musíme zvyknúť na opatrenia, ktoré môžu trvať aj dlhšie.

My sme na to pripravení a považujeme za nutnosť dodržiavať hygienické opatrenia ako nosenie rúška, ochranných rukavíc, dodržiavanie dostatočnej vzdialenosti, používame dezinfekčné prostriedky, ktoré máme pripravené aj pre našich klientov a hlavne nepodávame si ruky. V našej realitnej kancelárii nemá nikto cestovateľskú anamnézu.

Napriek opatreniam sa snažíme najviac práce s našimi klientmi riešiť telefonicky alebo e-mailom. Ale všetko digitalizovať nie je možné, napríklad naše skúsenosti a naša zručnosť priamo na obhliadke.

Budeme sa naďalej snažiť pomôcť pri predaji a kúpe nehnuteľnosti všetkými možnými dostupnými nástrojmi. A to pomocou využitia najmodernejšej techniky ako je video obhliadka, či 3D virtuálna prehliadka, ktorou sa ocitnete akoby priamo v centre diania a dokonale sa oboznámite s každým kútom ponúkanej nehnuteľnosti. Aj takýmto spôsobom sa budeme snažiť minimalizovať zbytočne obhliadky a selektovať skutočných záujemcov o kúpu od „bytových turistov“.