Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Realitný trh a ALFA Reality

Pridané: 14.8.2021

Realitná kancelária ALFA Reality je úspešnou spoločnosťou o čom svedčia stovky našich klientov a referencie, ktoré od nich pravidelne dostávame. Samozrejme sme za to vďační :) 

Čo je ale skutočným dôvodom našej úspešnosti? Čo robíme preto, aby boli naši klienti, teda predávajúci aj kupujúci spokojní aj po ukončení celého obchodného procesu?

 

Je veľmi dôležité poznamenať, že v posledných dvoch rokoch pandémia výrazne ovplyvnila nie len mobilitu ľudí, ale aj náš firemný marketing, ktorého hodnota výrazne vystúpila. S podobným obdobím naša generácia doposiaľ nemala skúsenosti a aj preto to bola výzva, ktorú sme dostatočne zvládli.

Čo je ale podstatné pre realitný trh je to, že ceny nehnuteľnosti, ktoré začali radikálne rásť ešte pred pandémiou, tak ani pandémia nového koronavírusu rast týchto cien ani zďaleka nezastavila. Nehnuteľnosti sú stále drahšie a drahšie!

A akoby toho nebolo dosť, tak v tomto roku začali okrem cien nehnuteľnosti neúmerne rásť aj ceny stavebných materiálov, čo čiastočne blokuje plány developerov na ich projektoch.

Ale aj takéto obdobia sú pre ľudí veľmi dôležité. Nakoľko ťažšie obdobia tvoria silnejších ľudí, tak aj naša realitná kancelária počas uplynulého roka išla nezastaviteľne za svojimi cieľmi. A rovnako tomu bude aj naďalej!

Je dôležité uvedomiť si, že takéto obdobia sú tu aj na to, aby sme sa viac hľadali a posúvali sa na ešte vyššiu úroveň ako osobnostne, tak aj pracovne.

 

 

 

A čo je nové u nás v ALFA Reality?

Nakoľko sa do popredia dostáva stále viac technológie, tak aj naše výhradné realitné ponuky prezentujeme kvalitatívne na najvyššej možnej úrovní. Pri marketingu sme počas uplynulého roka využívali formu prezentácie 3D virtuálnej prehliadky nie len pri bytoch, ale aj pri ponukách rodinných domov. A to vysoko úspešne :)

Najmä počas spomínanej pandémie a snahy o obmedzenie kontaktu s ľuďmi je tento spôsob prezentácie nehnuteľnosti priam jedinečný. Bez akýchkoľvek problémov si môžete nehnuteľnosť o ktorú by ste teoreticky mohli mať potenciálny záujem pozrieť priamo z Vášho domova. Môžete sa priam ocitnúť na mieste, akoby ste boli účastníkom „live“ obhliadky a pozrieť si každý detail v predmetnej nehnuteľnosti. Táto forma prezentácie sa nám v uplynulom roku výrazne osvedčila a to rezerváciami klientmi vybraných nehnuteľnosti „na diaľku“ bez osobného stretnutia.

Úspechov v „covid“ roku ale bolo u nás viac. V roku 2021 sme boli oslovení za prísnych protipandemických opatrení TV JOJ a zúčastnili sme sa v relácii Nové bývanie s ponukou nami prezentovaného bytu v Piešťanoch, ktorý síce nebol predaný priamo počas nakrúcania, ale tesne po ňom a to za rovnakých už spomínaných marketingových aktivitách – virtuálna prehliadka.

V roku 2021 sme odštartovali po Partizánskom aj druhé silné regionálne zastúpenie v meste Veľký Krtíš. Dnes už aj v tomto regióne uzatvárame naozaj veľmi zaujímavé realitné obchody. 

Áno, aj počas uplynulého roka sme získali bohaté skúsenosti s výkupom realít, ich rekonštrukciou a následným predajom. Aktuálne máme vykúpené nehnuteľnosti, ktoré sú v kompletnej rekonštrukcii, respektíve vo výstavbe. Vzhľadom k výraznému dopytu zo strany našich klientov máme všetky aktuálne pripravované nehnuteľnosti vopred predané s odovzdaním po kolaudácii. Rovnako už dnes pripravujeme ďalšie projekty na roky 2022 a 2023 o ktorých budeme informovať na našich stránkach.

Naše ciele na nadchádzajúce obdobie máme jasné, či už v projektovaní budúcich nehnuteľnosti na predaj, ale aj v otváraní ďalších regionálnych zastúpení. Ak niekto z vás, kto číta tento článok by mal záujem byť našou súčasťou a pracovať v realitách na vysokej profesionálnej úrovni, tak nás môžete kontaktovať cez formulár na stránke našej akadémie vzdelávania Real Estate Academy.

Naši makléri nie sú a nikdy nebudú pre ich klientov iba „tuctový makléri“, ale z našich realitných maklérov budujeme skutočných predajcov. Prostredníctvom našej realitnej akadémie dokáže nami vyškolený maklér nie len definovať aká je trhová hodnota nehnuteľnosti vychádzajúc z východiskovej, technickej, výnosovej, či všeobecnej hodnoty, ale rovnako dokáže aj definovať ekologicky šetrnú stavbu a to na základe najznámejších certifikačných systémov na svete (LEED, BREEAM, DGNB).

Prípadne skryté vady na stavbách? To nie je jednoduché spozorovať. V našej akadémii majú naši makléri aj špeciálnu tému zameranú na stavby a vady na stavbách. To znamená, že náš maklér dokáže nielen spozorovať statickú vadu, ale dokážu aj stanoviť predbežné vyčíslenie nákladov na jej odstránenie.

Máme špeciálne prepracovaný systém vzdelávania na slovenskom realitnom trhu Real Estate Academy. Preto si realitných maklérov starostlivo vyberáme, aby bola vzájomná spolupráca zosúladená s našimi víziami. Sme presvedčení, že to je cesta tým správnym smerom pre prospech celého nášho realitného trhu.